Jak wybrać wioślarza?

Wioślarz treningowy to urządzenie do treningu cardio aktywujące niemal wszystkie mięśnie ciała, przez co są jednymi z najbardziej efektywnych maszyn. Jako jedyne z urządzeń cardio wykorzystywane są w treningach crossfitowych. By wybrać wioślarza odpowiedniego do swoich potrzeb, poza posiadanym budżetem, należy wziąć pod uwagę:

System hamowania

W zależności od rodzaju systemu hamowania, wioślarze można podzielić na:

 • Powietrzne - w których opór zależy od ustawień przepustnicy. Pracują bardzo płynnie, ale są głośne, jeśli lubicie podczas treningu oglądać film czy słuchać muzyki, polecamy wioślarze z innym systemem hamowania .
 • Magnetyczne -  gdzie oporem sterujemy manualnie, najczęściej pokrętłem lub elektronicznie z poziomu komputerka. Siła oporu zależy od odległości magnesów od koła zamachowego. Ich zaletą jest niewątpliwie bardzo cicha praca.
 • Elektromagnetyczne – oporem steruje się z poziomu komputera i zależy od siły pola elektromagnetycznego, pozwalają też na korzystanie z programów i aplikacji. Podobnie jak wioślarze magnetyczne pracują cicho.
 • Wodne – siła oporu zależy w nich od ilości umieszczonej w zbiorniku wody, której szum towarzyszy podczas ćwiczeń, co wiele osób uważa za relaksujący dodatek.
 • Tłokowe – gdzie siła oporu generowana jest przez ustawienia tłoków. Pracują trochę mniej płynnie niż na przykład wioślarze powietrzne. Większość producentów odchodzi od tego rozwiazania.
 • Mieszane (np. magnetyczno-powietrzne) – łączące w sobie zarówno wady jak i zalety obydwu systemów. Pracują raczej głośno, ale pozwalają na korzystanie z programów treningowych.

Przechowywanie / możliwość złożenia

Wioślarze są urządzeniami dość długimi i należy mieć to na uwadze wybierając wioślarza do użytku domowego. Większość z nich można jednak dość swobodnie przechowywać, dzięki:

 • Możliwości złożenia – przechowuje się wówczas wioślarza najczęściej w dwóch częściach, co znacznie zmniejsza ilość miejsca, jakie zajmuje.
 • Przechowywaniu w pozycji pionowej, które oferuje sporo wioślarzy. Jest to ich ogromna zaleta, bo bez względu na powierzchnię zajmowaną w trakcie treningu, po ustawieniu w pionie zajmują powierzchnię podobną do krzesła.

 Programy treningowe/ komputer sterujący

Wioślarze często wyposażone są w komputery sterujące pozwalające na skorzystanie programów treningowych, często takich, jakie indywidualnie ustawiane są przez użytkownika. Nie ukrywamy, że naszym faworytem wśród komputerów treningowych w wioślarzach jest PM5 załączany do wioślarzy marki Concept2. Posiada szeroką gamę programów treningowych, gier, ponadto daje najbardziej dokładne wyniki pomiaru parametrów treningu. Patrząc na ten parametr polecamy zwłaszcza ergometry wioślarskie Concept2!

 Design

Wiele osób decydując się na urządzenie do domowych treningów, bierze też pod uwagę ich wygląd. Wioślarze nie zajmują bardzo dużo miejsca, łatwo więc wpasować je w przestrzeń mieszkalną. Dodatkowo w ofercie można spotkać modele drewniane, które cechują się piękną stylistyką. Producenci innych wioślarzy, również wychodzą naprzeciw klientom, dobierając nowe opcje kolorystyczne dla swoich modeli.

 Ergonomia

Bardzo ważna jest tez ergonomia urządzenia, pozwalająca na jak najbardziej komfortowe ułożenie ciała. Konstrukcja powinna być solidna, by dać poczucie stabilności. Warto również znaleźć informacje odnośnie wygody siedziska czy uchwytów. Pod tym względem znów przodują wioślarze Concept2, które są bardzo wygodne, solidne i dają bardzo realistyczne odczucia podczas wiosłowania. 

Dlaczego warto kupować w Fitness4you?

 • Ponad 25 tysięcy bardzo zadowolonych klientówPonad 25 tysięcy bardzo zadowolonych klientów :-)
 • 20 lat na rynku20 lat na rynku
 • Ponad 1000 zaufanych opiniiPonad 1000 zaufanych opinii
 • Tylko oryginalne produktyTylko oryginalne produkty
 • 14 dni na zwrot towaru14 dni na zwrot towaru
 • Autoryzowany przedstawiciel Kettler, BH Fitness, Accuniq, Tanita, Contept2, Reebok, Bosu i TRXAutoryzowany przedstawiciel Kettler, BH Fitness, Tanita, Contept2, Reebok, Bosu i TRX
 • Zdobywca e-Gazeli Biznesu 2014, 2015 i 2016 dla najbardziej dynamicznych firm sektora e-commerceZdobywca e-Gazeli Biznesu 2014, 2015, 2016 i 2017 dla najbardziej dynamicznych firm sektora e-commerce
 • Na terenie Warszawy i okolic dowóz własnym transportem i montaż na życzenie klientaNa terenie Warszawy i okolic dowóz własnym transportem
  i montaż na życzenie klienta
Więcej o tym dlaczego warto nam zaufać