Poznaj wady i zalety treningu w domu

Choć z roku na rok coraz większe grono osób decyduje się na uczęszczanie na siłownię, znajdą się wierni prostszej praktyce. Trening w domu wcale nie musi być gorszy – mamy na myśli jakość i efekt końcowy całej pracy. Tu z pewnością sprawdza się złota zasada “nieważne gdzie, ważne jak” – i właśnie na tym się właśnie skupimy. Jedną z głównych wad tego rozwiązania jest z pewnością ograniczenie sprzętu. W domach z reguły nie dysponujemy szeregiem profesjonalnych urządzeń ani wieloma metrami otwartej przestrzeni. Należy także uważać, aby nasze domowe rozwiązania nie spowodowały i nie pogłębiały schorzeń z powodu nieprawidłowego ich wykonywania – czy ze względu na brak możliwości, czy też wiedzy. Fitness kluby mogą także pochwalić się znajomością i doświadczeniem trenerów personalnych.

Ponadto siłownia może być dodatkowym motorem motywacyjnym – szczególnie dla tych, których ciężko nakłonić do oderwania się od innych czynności, które kuszą w domowym zaciszu i odciągają od ćwiczeń.

Ćwiczenia na własny koszt i zakres

Jeśli chodzi o trening samodzielny to jednym najczęściej wymienianych argumentów jest oszczędność pieniędzy, ale i czasu. Zarówno dotarcie, jak i ponowny powrót do domu, potrafią zniechęcić w szczególności początkujących. To samo dotyczy również przedziału czasowego, gdyż placówki i programy treningowe zawsze objęte są zakresem godzinowym, który niekoniecznie może zgrywać się z Twoimi planami. Natomiast zaplanowanie treningu w godzinach, które odpowiadają większości osób trenujących może okazać się czasem straconym, ponieważ wszystkie urządzenia z których chcielibyśmy skorzystać są zajęte, a trener musi dzielić swój czas na kilka osób i nie poświęci nam swojej uwagi, tak jak tego oczekiwalibyśmy.

Więcej korzyści czy minusów?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najlepiej jednak dostosować swój tryb do rodzaju ćwiczeń – są takie, w przypadku których lepiej sprawdzi się obecność wyspecjalizowanego sprzętu. Z kolei ich brak będzie najmniej odczuwalny w przypadku ćwiczeń gimnastycznych, czyli takich, gdzie głównym instrumentem pracy jest kawałek maty oraz nasze ciało.

Złotym środkiem są urządzenia, do treningu ogólnorozwojowego o szerokim spektrum oddziaływania na nasz organizm. W tym przypadku wystarczy jedno urządzenie, które łatwo wkomponujemy w przestrzeń naszego mieszkania i które o każdej porze będzie do naszej dyspozycji. W tej sytuacji zawsze mamy gwarancję efektywnego treningu podtrzymującego lub podnoszącego wydolność, siłę, wytrzymałość, szybkość w zależności od tego, jak trenujemy i od sprzętu, z którego korzystamy.

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, preferowanego zestawu ćwiczeń, ale także otoczenia. Samodzielny trening dla jednych może być w zupełności wystarczający, innych zaś – zdecydowanie ograniczać.

Dlaczego warto kupować w Fitness4you?

  • Ponad 25 tysięcy bardzo zadowolonych klientówPonad 25 tysięcy bardzo zadowolonych klientów :-)
  • 20 lat na rynku20 lat na rynku
  • Ponad 1000 zaufanych opiniiPonad 1000 zaufanych opinii
  • Tylko oryginalne produktyTylko oryginalne produkty
  • 14 dni na zwrot towaru14 dni na zwrot towaru
  • Autoryzowany przedstawiciel Kettler, BH Fitness, Accuniq, Tanita, Contept2, Reebok, Bosu i TRXAutoryzowany przedstawiciel Kettler, BH Fitness, Tanita, Contept2, Reebok, Bosu i TRX
  • Zdobywca e-Gazeli Biznesu 2014, 2015 i 2016 dla najbardziej dynamicznych firm sektora e-commerceZdobywca e-Gazeli Biznesu 2014, 2015, 2016 i 2017 dla najbardziej dynamicznych firm sektora e-commerce
  • Na terenie Warszawy i okolic dowóz własnym transportem i montaż na życzenie klientaNa terenie Warszawy i okolic dowóz własnym transportem
    i montaż na życzenie klienta
Więcej o tym dlaczego warto nam zaufać